(83) 352-73-14
sekretariat@radzynrok.pl

KOZIRYNEK 2025 – rozpoczęty!!!!

KOZIRYNEK 2025 – rozpoczęty!!!!

Wakacje z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury!

 

Wakacje z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury!

Dla każdego coś miłego! Nie musicie wyjeżdżać z Radzynia! Z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury nie ma nudy!!!!

Zapraszamy !!!

IX RADZYŃSKIE DNI FOTOGRAFII

🎞️📷 IX RADZYŃSKIE DNI FOTOGRAFII
13–15 czerwca 2025 | Radzyń Podlaski
Temat przewodni: „Z góry, w górę”
W ramach Wschodniego Festiwalu Fotografii

Urbex po radzyńsku!

 

Zajęcia ROK z fotografia to też penetracja przestrzeni nieodkrytych i mało znanych. Tym razem szukaliśmy inspiracji w Pałacu Potockich, ale tam gdzie dostęp jest mocno ograniczony. Strych, piwnice, klatki schodowe – zawsze kuszą poszukiwaczy przygód. Tam każdy znajdzie temat do sfotografowania.

Kolorowy Radzyń

🎉 Z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto Razem z Radzyński Ośrodek Kultury – ROK / Pałac Potockich oraz Urząd Miasta Radzyń Podlaski zorganizowało dziś wyjątkową imprezę – Kolorowy Radzyń ‼️🟠🟡🟢🟣

Podsumowanie ROK z fotografią i RKF Klatka

„Majowe spotkanie Klubu Fotograficznego Klatka upłynęło w wyjątkowej atmosferze. Oprócz rozmów o zbliżających się wydarzeniach –Radzyńskich Dniach Fotografii i Fotokącie 2025 – oraz ciekawej prezentacji na temat post-tourismu w fotografii, był też moment na wspólne świętowanie przy stole pełnym przysmaków. Tym razem świętowaliśmy urodziny Prezesa – Tomasza Młynarczyka. Członkowie klubu postanowili symbolicznie odwdzięczyć się za jego zaangażowanie i nieustanny trud w rozwijaniu naszej fotograficznej społeczności.”

członkowie RKF Klatka i Grupy „ROK z fotografią”

fot. Sylwia Filipiak/RKF Klatka

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…” Wspaniali młodzi artyści na deskach sali widowiskowej ROK!

Jak czytamy na profilu Fundacji Wybieram Rodzinę:

Piękny koncert 💙dla mam w wykonaniu warsztatów wokalnych, które w kwietniu i maju prowadziła Agnieszka Kadłubowska – sopranistka. Uczestnikom towarzyszyła pianistka Vlasta Traczyk.

Udział wzięli:

🌟 Zofia Skubiszewska / „A ja wolę moją mamę” (Majka Jeżowska)

🌟 Weronika Korólczyk / „Mamo kocham Cię nad życie” – piosenka dla mamy (Małgorzata Hernik)

🌟 Anthony Michalak / „Dzień mamy” (Małe TGD)

🌟 Julia Krupa / „Wierna, odważna i prawa” (Zuza Jabłońska)

🌟 Malwina Perchuć / „Tolerancja” (Soyka)

🌟 Oliwia Nowak / „Dom” (Dominika Rydz-Kancler)

🌟 Emilia Perchuć / „Moja matko ja wiem” (Bernard Ładysz)

🌟 Emilia Burdaszko / „Dla mamy” (Kortez)

🌟 Julia Domańska / „List do Matki” (Violeta Villas)

🌟 Alicja Stephan / „Dłoń” (Natalia Kukulska)

🌟 Agnieszka Kadłubowska / „Dwa serduszka” (Mazowsze) oraz „Dla mojej mamy i taty”

Jesteśmy wdzięczni:

😊 Urząd Miasta Radzyń Podlaski – Zadanie publiczne współfinansowane z funduszy Miasta Radzyń Podlaski na upowszechnienia kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2025 roku.

☺️ Dyrekcji i pracownikom Radzyński Ośrodek Kultury – ROK / Pałac Potockich za życzliwość i otwartość przy organizacji koncertu 😘

‼️🎥TUTAJ nagranie na YouTube dla wszystkich, którzy chcieli być !

Jeszcze raz GRATULUJEMY Rodzicom zdolnej młodzieży i dziękujemy za wzruszające chwile.

fot. Tomasz Młynarczyk/ROK

W pracowni modelarskiej

Przygotowania do toruńskich Mistrzostw Polski plastikowych modeli lotniczych. Wystawiamy w 3 kategoriach wiekowych. Przygotujemy ok 20 modeli.

tekst/foto – Mariusz Gadzała

ROK z fotografią.

Do czego służy statyw? Czy fotografowanie ze statywu w dzień ma sens? Co znaczy panoramowanie? I wiele innych ciekawych aspektów fotografii z pomocą statywu, czyli – ćwiczenia z widzenia.

fot. Sylwia Filipiak/Tomasz Młynarczyk/RKF Klatka

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Radzyniu Podlaskim

Tegoroczne uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Radzyniu Podlaskim przebiegły w podniosłej i patriotycznej atmosferze. Tradycyjnie rozpoczęły się one mszą świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy, gdzie mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście modlili się za Ojczyznę, oddając hołd twórcom pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej.

Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy uroczystości przemaszerowali w barwnym pochodzie pod Pomnik Konstytucji 3 Maja. W przemarszu towarzyszyły im poczty sztandarowe, delegacje szkół, przedstawiciele instytucji, organizacji społecznych oraz mieszkańcy miasta.

Pod pomnikiem odbyła się oficjalna część uroczystości. Głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych, którzy w swoich przemówieniach podkreślali znaczenie Konstytucji 3 Maja jako symbolu walki o wolność, niezależność i suwerenność państwa polskiego.

Następnie delegacje dzieci, młodzieży, firm oraz samorządowców złożyły kwiaty pod pomnikiem, oddając hołd wszystkim, którzy przyczynili się do uchwalenia Konstytucji oraz tym, którzy przez wieki walczyli o wolność Polski.

Uroczystości uświetnił występ orkiestry dętej, która wykonała utwory patriotyczne, wprowadzając zebranych w uroczysty nastrój. Zwieńczeniem obchodów był pokaz poloneza w wykonaniu młodzieży, który został nagrodzony gromkimi brawami i stanowił piękne nawiązanie do tradycji narodowej.

Obchody 3 maja w Radzyniu Podlaskim były nie tylko okazją do uczczenia ważnego wydarzenia historycznego, ale także wyrazem jedności lokalnej społeczności i dumy z narodowego dziedzictwa.

fot Tomasz Młynarczyk/ROK

Z takiej współpracy cieszymy się najbardziej! Brawo przedszkolaki !!

🥰
🤩
😍

Dzień Flagi.

Kilka dni temu, w blasku wiosennego słońca, przemaszerowaliśmy z dziećmi i Panią Sekretarz Miasta Marzeną Piecak po dziedzińcu pałacu Potockich.

Niosąc wielką biało-czerwoną flagę i śpiewając pieśni patriotyczne, stworzyliśmy żywy łańcuch małych serc bijących w rytmie miłości do Ojczyzny.

To był moment, w którym duma splatała się ze wzruszeniem – cichy hołd oddany barwom, które nas jednoczą.

Z całego serca dziękujemy Radzyńskiemu Ośrodkowi Kultury za wsparcie oraz Panu Tomaszowi Młynarczykowi, którego piękne fotografie zatrzymały te ulotne chwile na zawsze.

Przedszkole Miejskie Nr 1 w Radzyniu Podlaskim

W końcu zajęcia w plenerze…

ROK z fotografią

W końcu zajęcia w plenerze…

Każdy otrzymał zadanie, które trzeba było zrealizować w przestrzeni miejskiej. Ćwiczenia z uważności, spostrzegawczości i koncentracji.

Inspirację może być każdy fragment miasta, wystarczy tylko wyjść z domu.

fot. Sylwia Filipiak/Tomasz Młynarczyk/RKF Klatka

Absolutny sukces artystów szkoły tańca !!!

Życie nie lubi próżni. Okazuje się, że tancerze-aktorzy Szkoła Tańca Dance Ma Sens, kontynuują wspaniałą tradycję zapoczątkowaną przez radzyński Teatr Ekspresji Twórczej. Przez trzy dni sala widowiskowa Radzyńskiego Ośrodka Kultury wypełniała się po brzegi widzami, którzy przyszli podziwiać kunszt, talent i umiejętności taneczno-aktorskie młodych artystów. Spektakl „Za duża na bajki?” – poezja w tańcu – wyreżyserowała, opracowała choreografię i napisała scenariusz – Klaudia Uchmańska-Prochenka.

Za narrację i pomoc w choreografii odpowiadała – Wiktoria Wardziak.

Nad całością czuwał Kierownik Szkoły Tańca Dance Ma Sens – Paweł Jabłoński.

Spektakl taneczny oparty był wierszach Juliana Tuwima.

Cieszymy się, że taniec staje się jedną z marek radzyńskiej kultury.

t/f Tomasz Młynarczyk/ROK

Spacer po Radzyniu jakiego nie znasz

🌞 Pogoda dopisuje, majówka coraz bliżej… A jeśli nie planujesz dalekich wojaży, mamy coś specjalnego właśnie dla Ciebie! 😎

Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto zaprasza na wyjątkowy spacer pt. „Spacer po Radzyniu, jakiego nie znasz!” 👣

📅 Już 1 maja o 15:00 spotykamy się na dziedzińcu Pałacu Potockich, by wspólnie wyruszyć w pełną odkryć podróż po naszym mieście. Przewodnikiem będzie Radosław Mróz – pasjonat lokalnej historii 🧐

W planie m.in. wizyta przy tajemniczym pałacyku „Gubernia” i mnóstwo ciekawostek, które sprawią, że spojrzysz na Radzyń zupełnie inaczej 👀

To świetna okazja, by:

✅ pospacerować,

✅ dowiedzieć się czegoś nowego,

✅ spędzić czas w fajnym towarzystwie.

Nie przegap! Zabierz znajomych, rodzinę albo po prostu siebie i dołącz do nas. Do zobaczenia 1 maja – niech Radzyń Cię zaskoczy! 🤩

Modelarze wyróżnieni

W dniach 5/6 kwietnia w Olsztynie odbył się XIV Festiwal Kultury Modelarskiej. Udział wzięło ponad 200 modelarzy wystawiając ok 670 modeli. Uczestnikami konkursu byli także radzyńscy modelarze biorący udział w zajęciach w ROK. Wystawiliśmy 34 modele w jednej kategorii wiekowej. Dzieciaki odniosły duży sukces. 6 wyróżnień.

Kategoria młodzik wyróżnienia z modelami plastikowymi otrzymali Ania Krawczyk, Aleksander Bober, Kacper Konarski.

Za modelem kartonowy Róża Celińska.

Kategoria junior Bartosz Woǰcik i Krzysztof Jonczak.

tekst i foto – Mariusz Gadzała