(83) 352-73-14
sekretariat@radzynrok.pl

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

Klasyka, która wciąż mówi o nas więcej, niż chcielibyśmy przyznać.

Teatr SZTAMPA po raz trzeci zagościł w Oranżerii Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim, prezentując „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w nowoczesnej i bezkompromisowej odsłonie. Hipokryzja, rodzinne sekrety i moralność „na pokaz” – brzmi znajomo?

Wyjątkowa przestrzeń, znakomita obsada i tekst, który mimo upływu lat nadal pozostaje boleśnie aktualny.

Za realizację spektaklu odpowiadali: Małgorzata Pilczuk – reżyseria i produkcja, Anna Kokocińska – kostiumy, Monika Pietrosian – scenografia, Marcin Frączek – światła i dźwięk oraz Ania Plichta – charakteryzacja.

W obsadzie wystąpili:

Małgorzata Pilczuk jako Aniela Dulska, Radosław Grudzień jako Felicjan Dulski, Marcin Mazgaj jako Zbyszko Dulski, Michalina Mazgaj jako Juliasiewiczowa z Dulskich, Karolina Karolak jako Hesia, Agata Grudzień jako Mela, Ilona Baran jako Hanka, Ada Marczak jako Tadrachowa oraz Jagna Łuniewska jako Lokatorka.

fot. Tomasz Młynarczyk/ROK